14 07 2009

EVLERDEKİ KARINCALARLA BAŞETME YOLLARI

Evi basan karıncalardan kurtulmak için sonunda borik asit-şeker karışımından oluşan ilacı bizzat kendim yaptım ve uyguladım. İlacın formülünü Boric Acid natural insecticide sitesinden aldım.

Açıkçası ilacı ilk uyguladığımda biraz şüpheye kapıldım çünkü karıncalar hallerinden çok memnun ve müteşekkir görünüyorlardı. Ama bugün üçüncü gün ve ortalıkta hiçbir karınca yok. Tertemiz kendi köşelerinde hakkın rahmetine kavuşmuş olmalılar (R.I.P).

Hazırlanışı:
Öncelikle eczaneden borik asit temin edilir. Adının asit olduğuna bakmayın, beyaz, zararsız bir toz.Küçük bir kaba bir çay kaşığı borik asit, bir çay kaşığı toz şeker ve bir avuç kadar su konur ve bir güzel karıştırılır.Az birşey pamuk bulunur, pamuk yoksa peçetenin kenarından biraz koparılıp dürüm yapılır ve karışıma bulanırKarışıma bulanmış dürüm karıncaların sık kullandığı güzergahlar üzerine konur. Ben iki dürüm yapıp iki farklı yere koydum.Acaip etkili, ucuz ve temiz bir yöntem. Hergün en az bir kere bu dürümü bir kaç damla su ile ıslatmayı unutmayın, zira kuruyunca karıncaların ilgisi azalıyor. Dürümleri değiştirmenize gerek yok. İki-üç gün içerisinde evinize tekrar huzur gelecektir. Karıncalar ortadan kaybolunca (1 hafta diyelim) dürümleri atabilirsiniz. Bende karınca sorunu bir daha tekrar etmedi. Ederse de ne yapacağınızı biliyorsunuz artık :)

http://samilkorkmaz.blogspot.com

393
0
0
Yorum Yaz